Як доглядати за каструлями і сковорідками
Сковорода чи каструля необхідні кожній господині на кухні - це як колеса в машині, без них нікуди. Однак, для того, щоб улюблена посуд прослужила вірою і правдою довгі роки, слід уважно ставитися до догляду за нею.
З чавуну
Чавунні сковорідки, як і каструлі, вважаються найбільш довговічними. Однак для цього є певні рекомендації:
- Перед використанням вимити від воску і змастити жиром, свинячим або маргарином (масло в цьому випадку не підходить) і загострити в духовці протягом години (190 ° C). Це додасть антипригарним поверхню.
- Після використання ретельно мити, можна використовувати металеві губки. Однак популярні жиророзчинні миючі засоби використовувати не рекомендується, так як весь антипригарний шар змиється.
- Після миття сушити і змащувати шматочком сала або маргарину для захисту виробу від окислення і створення антипригарного шару. А для зберігання чавунної сковороди підійде духову шафу, де найменше вологості.
- Якщо є нагар, очистити його допоможе прожарювання в духовці протягом 3-4 годин. Нагар відпаде, а після миття можна повторити первісну загартування.
Посуд з нержавіючої сталі
Блискучі дзеркальні каструлі з нержавійки особливо приваблюють господинь. Однак подібна посуд може дуже швидко втратити свій початковий вигляд при неправильному догляді. важливо:
- Не застосовувати препарат жорсткі миючі засоби і йоржики, які дряпають поверхню (тільки м'які губки і миючі засоби-гелі);
- Щоб видалити пригоріла їжу, використовувати або сильну хімію (типу «Милам», налити без води і дати постояти) або народні засоби (замочити в гарячій воді з харчовою содою, можна додати миючий гель);
- Мити бажано вручну і відразу витирати насухо;
- Також не використовувати дряпають лопатки і ножі.
Посуд з антипригарним покриттям
Антипригарне покриття допомагає готувати з меншою кількістю масла і легко миється. Однак термін придатності такого посуду закінчується зі зношуванням покриття. Тому є кілька порад, здатних продовжити вік вашої сковороді або каструлі:
- На початку використання помити і змастити олією.
- Уникати перепадів температури (розігрівати до потрібної температури поступово, не готувати дуже холодне, а також не мити при дуже високих температурах в посудомийній машині).
- Не використовувати металеві скребки і лопатки, а також не різати ножем по покриттю.
- Не доводити до перегріву (краще готувати на повільному вогні, і відразу при готуванні наливати масло або воду, щоб посуд не грілася сама).
Пригорання їжі, порушення покриття до алюмінієвої основи - ознаки того, що посуд прийшла в непридатність і подальше її використання може завдати шкоди здоров'ю.
Керамічний посуд
Її ще називають еко-посуд, тому що покриття моделі дозволяє готувати більш корисну їжу з меншою кількістю масла. Їжа в неї не прилипає і зберігає всі корисні речовини. Однак такий вид посуду більш примхливий у догляді. Наступні рекомендації підійдуть для сковороди:
- Після покупки помити в теплій воді і витерти м'якою серветкою. Потім прогріти на вогні з сіллю, яка витягає вологу з дрібних тріщин. Після солі важливо змастити внутрішню поверхню рослинним маслом і прогріти.
- Кераміка не переносить різких перепадів температури.
- Не використовувати хімічні миючі засоби, після яких можуть з'явитися тріщини.
- При готуванні використовувати дерев'яні або тефлонові лопатки.
- Ставити посуд на конфорку не більшу, ніж дно вироби і не гріти порожню на вогні.
- Обов'язково використовувати масло або воду для тушіння, але в невеликій кількості.
Посуд з кам'яним напиленням
Даний посуд вважається поряд з керамічної однією з найбільш екологічних і придатних для приготування їжі. Догляд за нею буде дуже схожий з керамікою:
- Температура. Не нагрівати і не остуджувати різко. Не доводити до перегріву.
- Механічний вплив. Використовувати м'які губки і дерев'яні або силіконові лопатки.
- Миття. Можна мити в автоматі або вручну з гарячою водою і м'яким миючим засобом.
Всі ці не складні рекомендації допоможуть зберегти вашу посуд в більш новому стані або продовжити життя коханим помічникам. Адже регулярний і якісний догляд коштує набагато дешевше, ніж новий набір посуду.