Вдало обраний намет стане запорукою комфортного відпочинку в походах. А для того, щоб вона прослужила протягом тривалого часу, необхідно знати про основні особливості спорядження.

Матеріал виготовлення дуг

Сьогодні всі намети для туризму при установці кріпляться до дуг, які виготовляються з:

  • алюмінієвого сплаву;
  • склопластику.

Дуги з алюмінію характеризуються легкістю. Вони міцні, не деформуються. Дуги зі склопластику мають доступну вартість, однак, дещо важче алюмінієвих. Вони погано переносять температурні перепади, аж до поломки, про що варто пам'ятати, якщо планується використовувати намет взимку.

Одношарова або двошарова?

Одношарові намети для туризму краще вибирати з непромокаючої мембранної тканини. Вони добре забезпечують повітрообмін, в них комфортно спати влітку, під ранок на внутрішній поверхні не буде накопичуватися конденсат.

Двошарові намети складаються з одного (внутрішнього) паронепроникного тенту і другого (зовнішнього) – водонепроникного. Такі моделі добре захищають від будь-якої негоди, а для більшої зручності, в деяких виробах на вході між зовнішнім і внутрішнім тентом є невеликий тамбур, де зручно розміщувати особисті речі, не займаючи основне внутрішнє простір.

Характеристики тентів

Водонепроникність

Залежно від мети використання, намети мають різний ступінь водонепроникності, при цьому дана характеристика на дні повинна бути вище, ніж верхнього тенту. Це значення вказується виробником в інструкції і може мати величину:

  • 2 000 мм. вод. ст. & ndash; такі моделі дозволять добре відпочити в ясну погоду, хоча здатні витримати незначний дощик або сильний туман.
  • До 3 000 мм. вод. ст. & ndash; середнє значення, тент витримає будь-який дощ, крім проливного.
  • Більше 3000 мм вод. ст. – такий тент використовують для виготовлення наметів для серйозних походів, знаходяться люди залишаться всередині сухими при будь-якій негоді.

Матеріал тенту

При виготовленні тентів для наметів використовуються матеріали:

  • На основі поліаміду (капрон, нейлон) – мають легку вагу, хорошу міцність, однак під дією ультрафіолету втрачають властивості міцності, при намоканні можуть розтягуватися.
  • Поліефірні тканини (лавсан, поліестер) – не тягнуться і не змінюють властивості під сонячними променями, мають високу вартість.

Різновиди моделей

Залежно від зовнішнього вигляду намету розрізняють:

  • Кемпінгові - мають великий розмір, як по ширині, так і по висоті, тамбур, вікна. Оптимальний вибір для сімейного відпочинку з ночівлею на березі річки, в лісі і т. п.
  • Трекінгові – можуть мати різний розмір і часто використовуються туристами.
  • Гірські & ndash; мають невелику вагу, використовуються туристами, що віддають перевагу екстремальний відпочинок.

Пляжні – легкі і невеликі конструкції, добре захищають від вітру і сонця на пляжі.