Все туристичне спорядження вимагає ретельного догляду, особливо цього потребує намет, адже через умови використання вона найбільш часто піддається механічним і природних впливів. Про те, як доглядати за наметом, щоб вона прослужила протягом багатьох років, піде мова далі.

Основний догляд

До намету необхідно дбайливо ставитися не тільки під час походу, а й після нього. Якщо на відпочинку поверхню намокла від дощу або роси, то перед тим як збирати намет, варто дочекатися, щоб вона повністю висохла. Якщо для цього немає часу, то після повернення її необхідно встановити в гаражі, на критій веранді або в іншому місці, і дати їй повністю висохнути. Не роблячи це, на матеріалі може з'явитися неприємна цвіль.

Перед тим як складати намет відпочинку, необхідно позбутися від всього що знаходиться всередині сміття, про її підставу треба грунтовно витрусити, перед тим як складати його в чохол.

Як прати намет

Навіть при дбайливому догляді рано чи пізно туристичні намети забруднюються. Багато плями можна видалити за допомогою прання, вона може бути ручний або в пральній машині.

Ручне прання

Ручне прання найбільш краща, при такому способі виявляється мінімальний вплив на просочення тканини і шви. Для того щоб самостійно попрати намет необхідно:

  • Встановити її біля джерела води. Цю процедуру дуже зручно проробляти на дачі, розмістивши намет на рівній забетонованої майданчику і скориставшись шлагом з водою. Якщо такої можливості немає, то можна скористатися найближчим водоймою.
  • Додати в відро з водою якісний пральний порошок (сухий або рідкий), за допомогою губки необхідно «пройтися» по брудних ділянок, при цьому не варто застосовувати занадто багато сили, щоб не порушити просочення.
  • Змити мильний розчин можна за допомогою шланга (дуже зручно і швидко) або кілька разів протерти тент чистою мокрою губкою, намагаючись якомога частіше міняти воду відрі.
  • Після того як намет висохне її можна складати в чохол.

Прання в автоматичній машині

Для тих, хто хоче випрати намет в пральній машині, це можна зробити в автоматичних моделях при делікатному режимі. При цьому треба проконтролювати, щоб температура була не більше ніж 40 градусів, а число оборотів не перевищувало 600.

Не варто сушити намет в пральній машині, краще для цього скористатися балконом, при цьому на її поверхню не повинні потрапляти прямі сонячні промені.