Сьогодні питанню економії енергії приділяється багато уваги. Особливо він актуальний для жителів заміських будинків, де використовується освітлення не тільки всередині приміщень, але і на прибудинковій території. Про те, як організувати ефективну економію, піде мова далі.

Зробити заміну лампочок

В першу чергу необхідно замінити всі лапочки розжарювання світлодіодними. Вони хоч і мають більш високу вартість, однак, ціна швидко окупиться за рахунок низького енергоспоживання і довгої експлуатації. Так, LED лампи потужністю 10 Вт дають таке ж освітлення, що і звичайні 60-ватні лампи розжарювання, а використовують енергії в шість разів менше.

Виробники якісних світлодіодних ламп гарантують термін їх служби протягом від 30 до 50 тисяч годин, що в перерахунку становитиме понад 15 років експлуатації при щоденному використанні протягом 9 годин.

Розділіть приміщення на зони

Погодьтеся, адже не обов'язково висвітлювати всю кімнату повністю, особливо, якщо її площа перевищує 20, 30 або 40 квадратних метрів. Бажаючи заощадити енергію на освітленні, варто розділити приміщення на зони, використовуючи світлодіодні світильники. Так, зону відпочинку можна обладнати накладними світильниками, мають стильний дизайн і добре вписуються в будь-який інтер'єр.

На кухні для освітлення робочої або обідньої зони можна встановити точкове освітлення або використовувати стрічкові світильники.

У вітальні можна встановити світлодіодний світильник з дистанційним управлінням, що дозволить регулювати яскравість по мірі необхідності, не встаючи з місця.

Сьогодні виробники пропонують великий асортимент даних світильників різних розмірів, форм. Підібрати виріб з урахуванням дизайну інтер'єру і особистих переваг не складе труднощів.

Використовуйте для вуличного освітлення LED прожектори

Для жителів приватних будинків необхідно використовувати і вуличне освітлення. Підсвічування доріжок, зон вхідних дверей, воріт, гаража є не примхою, а можливістю зберегти здоров'я.

Використовувати для цього LED прожектори вигідніше з кількох причин. Крім низького споживання енергії, світлодіодні лампочки відмінно працюють при негативних температурах повітря і мають стійкість до механічного впливу.

А для того щоб економія була максимально ефективною, можна встановити прожектори з датчиком руху. Завдяки цьому, прилад буде включатися, коли спрацює датчик руху, і автоматично вимикатися. Як правило, датчики руху мають радіус чутливості до 25 метрів.