У повсякденному житті ми часто користуємося батарейками. Вони є джерелом живлення для дистанційних пультів управління, годинників, дитячих іграшок, і час від часу вимагають заміни. Вирушаючи в магазин за новими елементами живлення, більшість орієнтуються на бренд, а не на вид активного елемента, від якого залежить функціональність.
Основні різновиди батарейок
Вид робочого елемента
Батарейки відрізняються між собою не тільки розмірами і продуктивністю, але і видом хімічної реакції, і, відповідно, можуть бути одноразового або багаторазового використання.
В залежності від матеріалу виготовлення електроліту, катода і анода, визначається час ефективної роботи і відрізняється ціна. Чим вище ємність, тим дорожче коштує девайс.
На прилавках вітчизняних магазинів доступні батарейки:
- сольові;
- алкалінові;
- літієві.
Сольові мають невеликий ресурс роботи і саму доступну вартість, їх краще використовувати в пристроях з невеликим споживанням енергії, наприклад, годинах, пультах ДУ. Важливо пам'ятати, що при негативних температурах вони не будуть працювати і такий елемент не вийде зарядити.
Алкалінові (лужні) батарейки добре захищені від протікання, мають непогану потужність. Їх можна сміливо купувати для дитячих іграшок, ліхтариків, нічників, вони також є одноразовими.
Літієві - герметичні і функціональні. Вони добре справляються з роботою при негативних температурах, їх можна повторно заряджати. Такі акумуляторні батарейки підходять для пристроїв з високим енергоспоживанням: музичних портативних гаджетів, дитячих іграшок із звуковим супроводом і світловий підсвічуванням.
Розмір
Всі батарейки відрізняються за формою і розмірами, в залежності від цього мають різне маркування:
- А23 – найменші (висота 28,9 мм, ширина 10,5 мм), мають форму барильця, часто використовуються в брелока сигналізації;
- АА - пальчикові, часто є джерелом живлення для багатьох побутових приладів і іграшок, мають розмір 50,5*14,5 мм;
- ААА – мізинчикові, також застосовуються в деяких моделях пультів ДУ, дитячих іграшках, мають розмір: 44,5*10,5 мм;
- АААА – рідко використовуваний девайс, має розмір 42,5*8,3 мм;
- З – середній бочонок, розміром 50*26,2 мм;< / li> < li > d & ndash; великий бочонок , розміром 61,5*34,2 мм;
- PP3 – крона, має прямокутну форму, відрізняються високою напругою (9V) і часто використовується в медичних вимірювальних приладах.
Особливості акумуляторних батарей
Акумулятори відрізняються між собою по виду основного елемента, від його властивостей залежить кількість циклів підзарядки, а для цього необхідно зарядний пристрій для батарей.
Акумулятори розрізняють:
- лужні - підтримують 50 підзарядок;
- свинцево-кислотні - розраховані на 600 циклів зарядки;
- літій-іонні – найбільш довговічні, розраховані на 1000 циклів заряду;
- літій-полімерні-витримують до 500 циклів підзарядки.