Під час туристичного походу або вилазки на природу на вихідні, необхідно подбати про комфортний нічний відпочинок, і крім намети, варто прихопити з собою спальний мішок. Незалежно від пори року, він дозволить комфортно виспатися і набратися сил для наступного дня.

Які бувають спальники

Залежно від форми, спальні мішки розрізняють:

  • кокон;
  • ковдра.

Спальник-кокон повторює людський силует: верхня частина у нього більш широка, нижня – вузька, комір і капюшон мають стяжку. Такі моделі підходять людям невеликої статури, які звикли спати в одному положенні, не перевертаючись.

Спальний мішок-ковдра має прямокутну форму, в ньому можна зручно розташуватися в будь-якому положенні і це оптимальний вибір для великих туристів.

Різновиди за сезонами

В залежності від кількості і складу утеплювача, купити туристичний спальний мішок для літа, зими, осені.

Літні вироби можна використовувати при нижньому значенні температури +5 градусів. Прямокутний спальник можна використовувати як одягло.

Для зими спальні мішки досить товсті, обов'язково мають капюшон, вони призначені для використання при температурах від -10 до -23 градусів.

Для тих вирушає в похід восени або навесні існують спальники, призначений для використання при температурах від + 2 до -12 градусів.

Багато виробників на маркуванні вказують температури бажаного використання:

  • t° Maximum позначає максимальну температуру навколишнього середовища, при якій можна комфортно відпочивати. 
  • t° Comfort – мінімальне значення температури, при якій можна користуватися аксесуаром.
  • t° Extreme – допустима температура, при якій можна використовувати спальником без наслідків для здоров'я.

Утеплювач

Склад наповнювача визначає можливі температурні умови використання. Найбільш часто для утеплення використовують натуральні і синтетичні наповнювачі.

До натуральних належать качиний і гусячий пух, вони добре зберігають тепло, проте мають велику вагу і легко вбирають вологу.

Синтетичні наповнювачі добре зберігають тепло незалежно від рівня вологості навколишнього повітря, не викликають алергію, мають невелику вагу.

Не менш важливий зовнішній матеріал. Він повинен бути міцним і щільним, тому багато виробників використовують поліестер або нейлон. Деякі матеріали можуть мати водовідштовхувальне просочення, завдяки якій волога, не вбирається, а цівками стікає вниз.