Під час туристичного походу або вилазки на природу на вихідні, необхідно подбати про комфортний нічний відпочинок, і крім намети, варто прихопити з собою спальний мішок. Незалежно від пори року, він дозволить комфортно виспатися і набратися сил для наступного дня.
Які бувають спальники
Залежно від форми, спальні мішки розрізняють:
- кокон;
- ковдра.
Спальник-кокон повторює людський силует: верхня частина у нього більш широка, нижня – вузька, комір і капюшон мають стяжку. Такі моделі підходять людям невеликої статури, які звикли спати в одному положенні, не перевертаючись.
Спальний мішок-ковдра має прямокутну форму, в ньому можна зручно розташуватися в будь-якому положенні і це оптимальний вибір для великих туристів.
Різновиди за сезонами
В залежності від кількості і складу утеплювача, купити туристичний спальний мішок для літа, зими, осені.
Літні вироби можна використовувати при нижньому значенні температури +5 градусів. Прямокутний спальник можна використовувати як одягло.
Для зими спальні мішки досить товсті, обов'язково мають капюшон, вони призначені для використання при температурах від -10 до -23 градусів.
Для тих вирушає в похід восени або навесні існують спальники, призначений для використання при температурах від + 2 до -12 градусів.
Багато виробників на маркуванні вказують температури бажаного використання:
- t° Maximum позначає максимальну температуру навколишнього середовища, при якій можна комфортно відпочивати.
- t° Comfort – мінімальне значення температури, при якій можна користуватися аксесуаром.
- t° Extreme – допустима температура, при якій можна використовувати спальником без наслідків для здоров'я.
Утеплювач
Склад наповнювача визначає можливі температурні умови використання. Найбільш часто для утеплення використовують натуральні і синтетичні наповнювачі.
До натуральних належать качиний і гусячий пух, вони добре зберігають тепло, проте мають велику вагу і легко вбирають вологу.
Синтетичні наповнювачі добре зберігають тепло незалежно від рівня вологості навколишнього повітря, не викликають алергію, мають невелику вагу.
Не менш важливий зовнішній матеріал. Він повинен бути міцним і щільним, тому багато виробників використовують поліестер або нейлон. Деякі матеріали можуть мати водовідштовхувальне просочення, завдяки якій волога, не вбирається, а цівками стікає вниз.