В епоху розвитку цифрових технологій і наявності безлічі інтерактивних гаджетів, дерев'яні іграшки, як і раніше користуються величезним попитом у дітей. Завдяки натуральності, вони роблять позитивний вплив на дитину, дозволяють розвинути здібності та вміння.
Переваги іграшок з дерева
Робота з дрібною моторикою – важливий фактор, що впливає на подальший розвиток суглобів і м'язів кистей малюка. Багато фахівців відзначають, що саме дерев'яні іграшки найбільш ефективно справляються з цим завданням. Крім того, вони забезпечують розвиток:
- Тактильних відчуттів. Приємна на дотик текстура матеріалу. Який, до того ж, швидко нагрівається до температури рук.
- Фантазії та уяви. Багато виробники навмисно не використовують точну деталізацію, даючи дитині можливість проявити фантазію і зібрати, наприклад, дерев'яний паровоз з вагонами на свій розсуд.
- Навичок мови. Іграшки з дерева не оснащені звуковими сигналами. Це дозволяє малюкові самостійно озвучувати рух паровоза або машинки.
- Пам'яті та уваги. Прості на перший погляд пірамідки, конструктор, дерев'яні пазли дають можливість дитині порівнювати і зіставляти, створюючи з розрізнених деталей одне ціле.
- Просторового мислення. Побудова хитромудрих замків і гаражів для автомобілів дозволить в невимушеній формі розвинути цю здатність.
Крім розвиваючих функцій, іграшки з дерева легко миються, міцні, універсальні, тривалий час не втрачають первинний вигляд.
Що врахувати при виборі
Всі дитячі товари купуються відповідно до віку малюка. Виробники вказують на маркування Рекомендований вік використання. Однак, при виборі, батьки повинні орієнтуватися на особливості розвитку дитини.
Класичні кубики, пірамідки, іграшки-спіралі і сортери підійдуть для малюків після першого року життя. Важливо, щоб вони не містили дрібні деталі, які малюк зможе проковтнути.
Коли дитина навчиться робити перші кроки, їй можна запропонувати іграшку-каталку. Довга ручка стане додатковою опорою, дозволить швидше освоїти координацію рухів.
У віці двох років дітей зацікавлять розвиваючі іграшки: шнурівки, пазли, картини-вкладиші. Вони добре розвивають посидючість і логічне мислення, дозволяють з користю провести спільне дозвілля.
Після чотирьох років, дітям сподобається складний конструктор, набір посуду або дорога для паровоза. Граючи з друзами, малюк навчиться взаємодіяти, освоїть рольові ігри.
У молодшому дошкільному віці можна запропонувати дитині творчі набори, що дозволяють зробити макет літака, автомобіля, будівлі і т. п. Це добре розвиває пам'ять, розумові здібності, що стане відмінною підготовкою до школи.