Літнього сезону з нетерпінням чекають як діти, так і дорослі, це відмінна можливість вибратися всією сім'єю на природу або відправитися з компанією в туристичний похід. А щоб подорож була комфортною, необхідно заздалегідь запастися всіма речами.

Що буде потрібно в першу чергу

За порадами досвідчених мандрівників, похід не принесе позитивні емоції, якщо у туриста не буде:

  • якісного туристичного рюкзака;
  • спальника;
  • намети;
  • каримата.

Туристичні рюкзаки існують чоловічі і жіночі, краще, якщо їх обсяг становитиме 80 і 60 літрів відповідно.

Спальні мішки поділяють на літні і зимові, вони можуть мати різну форму, бути у вигляді ковдри або кокона. При виборі необхідно звертати увагу на температурний режим експлуатації. Спальний мішок - річ, від якої не варто відмовлятися, навіть якщо у вас дуже комфортабельна намет. Він дозволить добре відпочити вночі і вранці у вас буде прекрасний настрій і нові сили.

Навіть якщо ви відправляєтеся в коротку подорож, намет повинна бути серед іншого спорядження, вона захистить від раптового дощу, вітру, комах. Сучасні намети туристичні мають невелику вагу і місткість, їх також поділяють на літні та зимові.

Карімат захистить тіло від холодної поверхні під час привалу, на ньому можна цілком комфортно подрімати після обіду. Туристичні килимки можуть мати різну товщину, а для захисту їх поверхні під час руху краще користуватися спеціальним чохлом.

Одяг для туризму

Взуття і одяг повинна бути підібрана по сезону, не варто брати в подорож нову, не розношені пару, оптимально, щоб в рюкзаку були запасні речі. Крім комплекту одягу, надітої на тіло, повинен бути аналогічний запасний. Шкарпетки слід вибирати бавовняні або спеціальні туристичні, вони добре відводять утворився піт і швидко сохнуть.

Посуд і продукти в похід

Необхідний набір посуду, це:

  • кружка;
  • миска;
  • ложка;
  • ніж.

Сьогодні існує спеціальна туристичний посуд, металевий або пластиковий, він має компактний вигляд, міцний і зручний.

Кількість необхідної їжі розраховується заздалегідь, а при складанні асортименту варто віддавати перевагу калорійним, зіпсованим продуктам: сухарям, консервам, вермішелі швидкого приготування і т. д.

Також необхідно взяти аптеку, налобний ліхтарик, засоби особистої гігієни, і від комах.