При експлуатації намети, від протікань ніхто не застрахований: вплив палючого сонця, вітру, може пошкодити просочення або захисну стрічку, якою виробник обробляє всі шви і полотно.

Які можуть бути пошкодження

Всі сучасні туристичні намети мають:

  • просочення DWR, вона не дозволяє воді вбиратися в тканину і наноситься на зовнішню поверхню,
  • водовідштовхувальне покриття (поліуретанове, або силіконове), воно наноситься на внутрішню поверхню,
  • спеціально оброблені шви за допомогою герметичної стрічки.

Як відновить зовнішнє просочення

Якщо похідний намет почала вбирати вологу, і на внутрішній поверхні з'являються краплі конденсату, то необхідно відновлювати просочення DWR. Для цього необхідно купити склад, аналогічний тому, що використовував виробник. На маркуванні або в інструкції дана інформація вказується, після цього треба встановити намет на відкритому повітрі і нанести суміш за допомогою губки.

Як відновити герметичність швів

Отвори, залишені голкою при зшиванні, сильний дощ можуть пропускати багато вологи, тому всі шви обробляються спеціальною стрічкою для герметизації. В процесі експлуатації, цілісність стрічки може порушитися, або ж вона може відклеїтися в місцях частих згинів.

Для герметизації швів на поліуретановому покритті, у продажу доступний клей на уретанових основі або поліуретановий.

  • намет встановлюють на відкритому повітрі;
  • видаляють залишки герметичної стрічки;
  • за допомогою технічного спирту знезаражуються шви;
  • за допомогою кисті наноситься шар клею, важливо щоб він грубого проник в усі отвори;
  • щоб нанесення було більш зручним і рівним можна скористатися малярським скотчем.

після цього намет повинен протягом 12 годин постояти для повного висихання клею.

Якщо виворітна сторона оброблена силіконовим водовідштовхувальним покриттям, то шви не обробляють спеціальною стрічкою. Виробники використовують спеціальні нитки або особливі шви і обробляють їх спеціальним складом. Багато їх них продають спорядження з комплектом герметика, якщо його не виявилося, то можна скористатися силіконовим герметиком. Перед роботою намет треба встановити, знежирити шви і за допомогою кисті нанести склад. Важливо щоб він глибоко проник, а у важкодоступних місцях можна використовувати шприц.

Як відновити водовідштовхувальне покриття

У продажу є полімери на основі силікону і поліуретану. Якщо внутрішнє покриття полімерне, то треба очистити поверхню за допомогою щітки від його залишків, знежирити тканину і за допомогою губки нанести новий шар. Процес висихання триватиме до 24 годин.

Силіконове покриття глибоко проникає в волокна тканини і при експлуатації не відшаровується, тому не вимагає відновлення.