Незалежно від віку дитини, конструктор дозволяє розвивати безліч корисних навичок і умінь. Навчати дитину складати вежі і будувати будинки треба якомога раніше, адже сьогодні виробники пропонують набори, призначені дітям від одного року.

Особливості іграшки

Всі діти із задоволенням збирають конструктор, завдяки йому можна в ігровій формі розвинути:

  • моторику;
  • уява;
  • пам'ять;
  • посидючість;
  • акуратність.

Сьогодні в магазинах конструктори для дітей представлені в широкому асортименті, вони можуть бути дерев'яними, металевими, пластиковими, на магнітах. Зупинимося на кожному вигляді більш докладно.

Дерев'яні набори

Натуральні матеріали найбільш кращі для гри дітей, деталі таких конструкторів пофарбовані в різний колір, відрізняються стійкістю, міцністю. Саме такі набори найбільш часто пропонуються малюкам після першого року. Вони дозволяють розвивати не тільки уяву, але і вивчати кольори.

Металеві набори

Діткам постарше можна запропонувати металеві конструктори, вони мають гвинтові з'єднання і в процесі збору моделі, дитина буде розвивати дрібну моторику уява, пам'ять, сприяти посидючості.

Звичайно, зібрати з першого разу модель корабля, літака чи автомобіля може виявитися складним для малюка, тому потрібна допомога дорослого, як правило, всі набори містять покрокову інструкцію, тому треба навчити дитину їй користуватися.

Пластмасовий конструктор

Набори з пластику представлені у величезному асортименті, серед нього можна вибрати нескладний конструктор з великими деталями для найменших і для більш старшого віку.

Деякі виробники пропонують тематичні набори: «Зоопарк», «Заправна станція», «Залізниця» і т. д., що дозволять зробити покупку з урахуванням уподобань дитини.

Магнітний конструктор

Такою іграшкою зацікавиться як дівчинка, так і хлопчик. Магнітні конструктори містять великі деталі, виготовлені з різнобарвного пластику. Всередині них знаходиться неодимові магніти, що відрізняються високою силою тяжіння при невеликих розмірах.

Тому деталі міцно з'єднуються один з одним, готову споруду добре тримає форму. З допомогою таких конструкторів можна будувати об'ємні вежі, і розвивати просторове мислення. Набори можна купити з різною кількістю деталей від 6 до 268 штук.