Рано чи пізно кожному власнику пилососа доводиться впритул зайнятися його чищенням. Це потрібно, це важливо, без цього пилосос довго не прослужить. Але чистка пилососа повинна приносити йому користь, а не ставати причиною поломки. І тому необхідно навчитися проводити її правильно.

Для того щоб швидко і ефективно чистити пилосос, важливо заздалегідь вивчити його технічні особливості. Головне для вас – який тип фільтра використовується у вашій моделі.

Фільтри для пилососів бувають самими різними. Але якщо говорити про тих, що вимагають регулярного чищення, можна скоротити кількість варіантів. Кожен фільтр чиститься і змінюється по-різному і з різною частотою.

Особливості чистки фільтрів пилососа

  • Почнемо з класики: мішки для пилососів. Якщо мішок у вашому пилососі паперовий, то його необхідно тільки міняти, а не чистити, оскільки такий фільтр одноразовий. А ось мішки з синтетики вважаються базовими. Для початку такий мішок необхідно вийняти з пилососа, витрусити, вимити під проточною водою, і гарненько висушити. Потім можна вставляти на місце. Але можна також спочатку замочити фільтр у воді, потім промити, і тільки потім просушити.
  • Аквафільтр, або водяний фільтр. В ньому пил осідає, зволожена, на дно ємності. Тому її необхідно промити, а безпосередньо фільтр – промити, висушити, поставити на місце.
  • Фільтр циклонного типу. Вони оснащені спеціальними контейнерами для пилу і великого сміття. Контейнер краще промивати і сушити після кожного прибирання. Сам фільтр теж необхідно кожен раз мити, чистити і сушити.
  • НЕРА-фільтр тонкого очищення коштує зазвичай на виході, а вході повітряного потоку. Він може одноразовим або для багаторазового використання. Багаторазовий можна дістати і просто промити під проточною водою, а потім висушити. Також можна періодично продувати фільтр в зворотному напрямку стисненим повітрям. Це не ідеальний варіант, але до 70-80% очищувальної здатності фільтру він поверне.

Як правильно подбати про пилосос

Не тільки фільтри, але також щітки для пилососів мають потребу в чищенні. Щоб її провести, щітку будь-якого типу необхідно зняти. Потім в неї знімається кришечка-зазвичай шляхом тиску і зміщення засувки. Потім просто протираєте вологою губкою або серветкою поверхню щітки. З валиків також слід прибрати пінцетом або ножицями застряглий сміття, нитки і шерсть. Залишилося лише прочистити лопаті вашої щітки. Після цього закривайте кришку, і ставте щітку на місце.

Втім, на цьому турбота про пилосос не закінчується. Розумні господарі періодично чистять шланг, трубу, мотор пилососа. А як дбаєте про вашу побутову техніку ви?