LED-технологія (від англійського Light-Emitting Diode - світловипромінювальних діод, що перетворює електричний струм безпосередньо в світлове випромінювання практично без втрат) здійснила справжню революцію в світі джерел енергозберігаючого освітлення.
Спочатку кольорові LED застосовувалися виключно для світлової індикації: датчики, табло, приладові панелі, світлові екрани і т.д. З розробкою LED білого світла і паралельно зі збільшенням їх світловіддачі (співвідношення світлового потоку і споживаної енергії), вони здійснили, завдяки ряду істотних переваг в порівнянні з традиційними лампами розжарювання і навіть економічними люмінесцентними, вельми швидке просування на ринку.
Конструктивно LED складається з напівпровідникового кристала на підкладці, корпусу з висновками контактів і оптичної системи.
Це і сам принцип роботи LED дозволяє промисловому виробнику використовувати абсолютно безпечні матеріали і компоненти.
Сьогодні LED лампи і світильники міцно зайняли позицію самих екологічно чистих і безпечних джерел світла. Важливо, що вони нешкідливі для середовища навіть у разі виходу з ладу або механічного пошкодження, не вимагаючи особливих умов утилізації.
До іншим переваг має віднести перш за все
• високу економічність, низьке енергоспоживання при високій світловіддачі;
• тривалий термін служби від 30000 до 50000 і більше годин без зміни основних характеристик;
• низька температура корпусу в порівнянні з лампами розжарювання;
• підвищена міцність і ударостійкість;
• градація кольору світлопотока від «холодного» білого і нейтрального до «теплого», що імітує сонячний колір;
• широкі можливості для дизайнерських рішень висвітлення в цілому і конструкції окремих світильників.
Переконливих і аргументованих відомостей про те, що світло, що випромінюється LED, негативно впливає на зір або взагалі шкідливий для людського ока поки не представлено, хоча дослідження в цьому напрямку проводилися. Більшістю брендових виробників відрегульований спектр світла, повністю адаптований до ока.
Залежно від області застосування світлодіодні джерела освітлення можна умовно розділити на
• лампи (класичні, підвищеної потужності, точкові, капсульні, дімміруемие, лінійні, рефлектори, свічки, кулі, дизайнерські, в тому числі стильні ArtDeco);
• світильники (вбудовуються, накладні, лінійні, настільні, панелі, керовані smart, дизайнерські, вуличні);
• прожектори (інтер'єрні та зовнішні);
• датчики руху (настінні, стельові, сутінкові);
• ліхтарі (переносні та настільні, декоративні, професійні, спеціалізовані та ін.).
Окрема лінійка світлодіодних приладів випускається для промислового використання: вуличні консольні світильники, панелі, лайт-бокси, ЖКГ-світильники, високопотужні лампи та ін.
Один з визнаних світових виробників світлодіодного освітлення - німецька компанія Green Power Euroelectric GmbH, яка випускає продукцію під брендами Eurolamp і Euroelectric, яку з 2010 року представляє на українському ринку компанія Грін Пауер Евроелектрік Україна.
Вся продукція з асортиментом понад 350 найменувань відповідає стандартам якості ISO 9001, причому успішно поєднує німецька якість і українську ціну.
В останні роки LED-освітлення міцно увійшло в наше життя і застосовується повсюдно насамперед завдяки економічності (що за часів регулярних подорожчань електроенергії особливо важливо), електротехнічної та екологічної безпеки, широких конструктивних можливостей для установки і використання.