LED-технологія (від англійського Light-Emitting Diode - світловипромінювальних діод, що перетворює електричний струм безпосередньо в світлове випромінювання практично без втрат) здійснила справжню революцію в світі джерел енергозберігаючого освітлення.


Спочатку кольорові LED застосовувалися виключно для світлової індикації: датчики, табло, приладові панелі, світлові екрани і т.д. З розробкою LED білого світла і паралельно зі збільшенням їх світловіддачі (співвідношення світлового потоку і споживаної енергії), вони здійснили, завдяки ряду істотних переваг в порівнянні з традиційними лампами розжарювання і навіть економічними люмінесцентними, вельми швидке просування на ринку.


Конструктивно LED складається з напівпровідникового кристала на підкладці, корпусу з висновками контактів і оптичної системи.
Це і сам принцип роботи LED дозволяє промисловому виробнику використовувати абсолютно безпечні матеріали і компоненти.
Сьогодні LED лампи і світильники міцно зайняли позицію самих екологічно чистих і безпечних джерел світла. Важливо, що вони нешкідливі для середовища навіть у разі виходу з ладу або механічного пошкодження, не вимагаючи особливих умов утилізації.

 

 

До іншим переваг має віднести перш за все
• високу економічність, низьке енергоспоживання при високій світловіддачі;
• тривалий термін служби від 30000 до 50000 і більше годин без зміни основних характеристик;
• низька температура корпусу в порівнянні з лампами розжарювання;
• підвищена міцність і ударостійкість;
• градація кольору світлопотока від «холодного» білого і нейтрального до «теплого», що імітує сонячний колір;
• широкі можливості для дизайнерських рішень висвітлення в цілому і конструкції окремих світильників.

Переконливих і аргументованих відомостей про те, що світло, що випромінюється LED, негативно впливає на зір або взагалі шкідливий для людського ока поки не представлено, хоча дослідження в цьому напрямку проводилися. Більшістю брендових виробників відрегульований спектр світла, повністю адаптований до ока.


Залежно від області застосування світлодіодні джерела освітлення можна умовно розділити на
лампи (класичні, підвищеної потужності, точкові, капсульні, дімміруемие, лінійні, рефлектори, свічки, кулі, дизайнерські, в тому числі стильні ArtDeco);
світильники (вбудовуються, накладні, лінійні, настільні, панелі, керовані smart, дизайнерські, вуличні);
прожектори (інтер'єрні та зовнішні);
• датчики руху (настінні, стельові, сутінкові);
• ліхтарі (переносні та настільні, декоративні, професійні, спеціалізовані та ін.).


Окрема лінійка світлодіодних приладів випускається для промислового використання: вуличні консольні світильники, панелі, лайт-бокси, ЖКГ-світильники, високопотужні лампи та ін.
Один з визнаних світових виробників світлодіодного освітлення - німецька компанія Green Power Euroelectric GmbH, яка випускає продукцію під брендами Eurolamp і Euroelectric, яку з 2010 року представляє на українському ринку компанія Грін Пауер Евроелектрік Україна.
Вся продукція з асортиментом понад 350 найменувань відповідає стандартам якості ISO 9001, причому успішно поєднує німецька якість і українську ціну.


В останні роки LED-освітлення міцно увійшло в наше життя і застосовується повсюдно насамперед завдяки економічності (що за часів регулярних подорожчань електроенергії особливо важливо), електротехнічної та екологічної безпеки, широких конструктивних можливостей для установки і використання.